Model digitalne zrelosti je orodje za pomoč pri digitalizaciji podjetja. Z modelom učinkovito ocenimo trenutno stanje digitalizacije, prepoznamo ključne vrzeli in podjetju pomagamo pri strategiji digitalizacije. Ker je digitalizacija proces ki, se nikoli ne konča, model omogoča spremljanje stanja digitalizacije v času. Z modelom uporabljamo večdimenzijsko kriterijsko funkcijo ključnih elementov digitalizacije.
Celovito, digitalno podprti procesi, ki omogočajo uporabo tehnologije in učinkovito zbiranje, analizo in izrablja podatkov pri poslovanju. S tem lahko podjetja izboljšajo poslovno uspešnost in učinkovitost. Nekatere teme, ki bi jih podjetja morala obravnavati, so naslednje:
Način organiziranja aktivnosti in nalog, koordinacija zaposlenih in upravljanje z namenom prilagajanja digitalni preobrazbi in učinkovite integracije razvijajočega digitalnega poslovanja v celotni organizaciji. Nekatere teme, ki bi jih podjetja morala obravnavati, so naslednje:
Ustreznost znanj zaposlenih iz vidika strategije digitalizacije. Nekatere teme, ki bi jih podjetja morala obravnavati, so naslednje:
Nabor vrednot, praks in splošnih pričakovanj zaposlenih potrebnih za uspešno digitalizacijo. V elementu so vključeni tudi poslovodeči podjetja. Nekatere teme, ki bi jih podjetja morala obravnavati, so naslednje:
Različne kombinacije informacijske tehnologije, ki jih organizacije uporabljajo v svojih procesih, produktih in storitvah. Nekatere teme, ki bi jih podjetja morala obravnavati, so naslednje:
Celostno razumevanje strank skozi in s pomočjo digitalizacije v smislu zbiranja in analize podatkov ter poslovanje preko novih digitalnih kanalov. Nekatere teme, ki bi jih podjetja morala obravnavati, so naslednje:
Celovito upravljanje s podatki v celotnem življenjskem ciklu podatkov. Podatki predstavljajo osnovno komponento digitalizacije, ki je praviloma močno podcenjena. Nekatere teme, ki bi jih podjetja morala obravnavati, so naslednje:
Pomoč pri notranjem in regulativnem obremenitvenem testiranju. Razvoj ARDL-BACE PD in LGD modelov za obremenitveno testiranje, razvoj makroekonomskih scenarijev in staging modul.
EBA EU-Wide Stress Test vaja, vključno z IFRS9 (MSRP9) PD/LGD pregledom modelov, razvoj referenčnih (benchmark) PD/LGD/EAD modelov, izračun IFRS9 (MSRP9) oslabitev, podatkovna analitika in priprava dokumentacije za regulativni pregled ter industrializacija obremenitvenega testiranja/ICAAP okvirja.